Dlaczego warto instalować filtry do wody?

Jeśli chcemy długo zachować zdrowie i dobrą kondycję fizyczną, musimy zadbać o to, żeby w naszej codziennej diecie nie zabrakło odpowiedniej ilości wody. Woda, choć często niedoceniana, jest niezwykle ważna dla naszego organizmu. Bez niej nasze ciało nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Pita przez nas woda musi być czysta i zdrowa.

Woda – kluczowa dla zachowania zdrowia

Nasze ciało w większości składa się z wody. Właśnie woda jest podstawowym budulcem większości organów i jest niezbędna do tego, żeby nasze działo prawidłowo funkcjonowało i dobrze nam służyło. Zachowanie odpowiedniego poziomu wody w organizmie jest kluczowe dla bycia zdrowym.
Każdy z nas z pewnością doświadczył kiedyś choć minimalnego odwodnienia. Nasz organizm na niską ilość wody natychmiast reaguje uporczywym bólem głowy, osłabieniem, zawrotami, a nawet omdleniami. Odwodnienie jest dla organizmów żywych bardzo niebezpieczne, może mieć niezwykle poważne konsekwencje i prowadzić nawet do śmierci.

Dlaczego warto pić wodę z kranu?

Coraz więcej mówi się o tym, żeby rezygnować z kupowania wody w plastikowych butelkach. Dlaczego? Z prostej przyczyny: plastik, w który zapakowana jest woda, szkodzi zarówno nam i jak całemu środowisku.
Plastik długo się rozkłada, uwalniając przy tym wiele szkodliwych substancji, które zatruwają środowisko, w tym nas. Jeśli tylko to możliwe, poleca się rezygnację z plastiku na rzecz naturalnych surowców. W przypadku wody rozwiązanie jest proste: zamiast nosić ciężkie butelki z wodą ze sklepu, lepiej pić kranówkę, która pod warunkiem, że zostanie odpowiednio oczyszczona, jest równie zdrowa jak woda ze sklepu.

Filtry do wody – niezbędne w domu

Co powstrzymuje większość z nas przed piciem wody z kranu? Oczywiście martwimy się o jej jakość i to, że nie jest do końca czysta i spożywana w większych ilościach może być szkodliwa.
Inspekcja Sanitarna dba o to, żeby woda w kranie była dobrej jakości. Może się jednak zdarzyć, że z rur trafią do niej zanieczyszczenia. Dlatego poleca się montowanie filtrów do wody, które oczyszczą ją z drobnoustrojów. Jeżeli zamontujemy w mieszkaniu dobrej jakości filtry do wody, będziemy mieli pewność, że ta jest czysta, nie zawiera bakterii i spokojnie możemy ją pić, nie martwiąc się o zdrowie.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Rosmosis