Szczególne dyplomy

Szczególne dyplomy

Nasze życie przeplatają chwile, które są wyjątkowymi — obrona pracy magisterskiej, otrzymanie upragnionego awansu, ślub i wiele innych. Chcemy je nie tylko zatrzymać we wspomnieniach, ale też opatrzyć szczególnymi znakami. Osiągnięcia naszych bliskich są dla nas czymś szalenie ważnym, czymś, co wiąże się z uczuciami, szacunkiem i wyrazami szczerego uznania. To właśnie dla takich momentów zostały stworzone dyplomy okolicznościowe będące nie tylko dodatkiem do upominku, ale dowodem naszego podziwu czy serdeczności.

Niecodzienny dyplom

Wręczanie dyplomów okolicznościowych to swego rodzaju wieloletnia tradycja, która wiąże się z pewnego rodzaju savoir vivrem, którego należy przestrzegać szczególnie na wszelkiego rodzaju oficjalnych uroczystościach. Tego rodzaju wyróżnienia wręczamy osobom, które są poniekąd bohaterami wydarzenia. Ważne, by umiejętnie połączyć ze sobą gratulacje lub podziękowania z wręczeniem dyplomu okolicznościowego. Zawsze najpierw mówimy, za co jest to wyróżnienie, wyrażamy słowami nasze uznanie, później powinniśmy uścisnąć dłoń obdarowywanej osoby, a na koniec wręczyć dyplom. Odwrotność sytuacji mogłaby wywołać swego rodzaju zamieszanie i zburzyć naszą wypowiedź.

Z oczywistych względów każdy tego rodzaju dyplom powinien być konkretnie sformułowany i w pełni korespondować z wydarzeniem i jego bohaterem. Należy więc zadbać o spersonalizowanie wyróżnienia, odpowiednią szatę graficzną, a także materiał, na którym dyplom zostanie wykonany. Jeśli chodzi o tę ostatnią kwestię, możemy wybrać dyplomy na papierze, w drewnie lub w szkle, a także w kamieniu.

Zabawny i szczery

Pomyślcie,jak wiele wam bliskich osób zasługiwałoby na dyplom – mama, tata, żona, dziadek, babcia, syn, córka, mąż… Lista jest naprawdę długa i tylko Wam dobrze znana. Nic nie stoi na przeszkodzie, by dyplomy okolicznościowe nie mogły być ofiarowane tym najważniejszym personom waszego życia.

Rynek wydawniczy zadbał i o tę nieco prywatną sferę. Możemy więc znaleźć dyplomy dla najlepszej mamy, dyplomy dla ukochanej żony, ale też dość zabawne dyplomy z okazji kawalerskiego. Praktycznie rzecz ujmując, nie ma takiej okoliczności, której nie można by było wyróżnić dyplomem. Możemy sięgnąć po gotowe projekty lub zamówić ten jeden, unikatowy. Pamiętajmy — każdy jest wyjątkowy i każdy może zostać wyróżniony.

Artykuł powstał we współpracy ze Pucharowo.PL