Estetyka w domu

Estetyka w domu

Dom jest miejscem, w którym powinniśmy czuć się jak najbardziej swobodnie. Czy oznacza to jednak, że możemy całkowicie zaniedbać estetykę zarówno otoczenia, jak i swój własny wygląd? Czy rzeczywiście będziemy wówczas czuć się miło i swobodnie?

Wpływ otoczenia na nastrój

To, czym się otaczamy bardzo mocno wpływa na nasz nastrój. Badania wykazały, że na przykład ekspozycja broni wzmaga agresję. Na samopoczucie mają także wpływ kolory. Niebagatelne znaczenie ma także porządek lub jego brak. Chaos, nieład i bałagan szybko mogą wprowadzać w nieprzyjemny stan zdenerwowania. Ciężko wówczas skupić się zarówno na pracy, jak i na wypoczynku, gdyż coś ciągle odwraca naszą uwagę.
Niezależnie od tego, czy mieszkamy sami czy z kimś albo czy przyjmujemy danego dnia gości – warto codziennie dbać o porządek w swoim najbliższym otoczeniu. Nie chodzi o utrzymywanie domu w sterylnej czystości. To nie muzeum, powinniśmy czuć się zatem swobodnie, ale zachowywać, przynajmniej ogólny, porządek.

Spojrzenie w lustro

Podczas przemieszczania się po domu zapewne zdarzy nam się celowo lub niechcący zerknąć w wiszące na ścianie lustro. Kogo tam zobaczymy?
Niezbyt atrakcyjnego człowieka z przetłuszczonymi włosami w rozciągniętym dresie? Osobę od wielu godzin chodzącą w pomiętej piżamie? Taki widok na pewno nie napawa entuzjazmem i nie poprawia samopoczucia. Ponadto, jeśli pracujemy w domu, w takim stanie trudno zmobilizować nam się do podjęcia aktywności.
Oczywiście, w domu nie trzeba zakładać formalnych, galowych strojów. Jednak warto zadbać o minimum estetyki, dla własnego dobrego samopoczucia. Schludny wygląd nie musi oznaczać przecież rezygnacji z wygody. Wystarczy znaleźć odpowiednie ubrania, które połączą te obie cechy. Jeansy męskie od Viking Jeans są zaprojektowane właśnie w ten sposób, aby łączyć atrakcyjny wygląd z komfortem.

Mniej nerwów

Jeśli cały weekend spędzamy w domu w piżamie, niespodziewana wizyta znajomych może być dla nas bardzo stresująca. Telefon od przyjaciela, który oznajmi, że będzie za pięć minut nie wywoła radości ze spotkania, ale gorączkowe próby zrobienia czegoś jednocześnie ze swoim wyglądem i ze stanem mieszkania.
O ile spokojniej można podchodzić do takich sytuacji, jeśli zachowujemy w domu pewną estetykę, porządek i schludność.
Zawsze (może z wyjątkiem pory snu) starajmy się być w takim stanie, żeby dzwonek do drzwi nie wywoływał w nas uczucia paniki i żebyśmy nie obawiali się otworzyć drzwi kurierowi czy pracownikowi gazowni.

To, jak wyglądamy w domu wbrew pozorom jest bardzo ważne. Nie warto zaniedbywać się nawet wtedy, kiedy nikt nas nie widzi. Zawsze może bowiem wpaść ktoś z niezapowiedzianą wizytą albo my będziemy musieli błyskawicznie opuścić mieszkanie. Ponadto, swoim wyglądem wysyłamy też komunikaty samym sobie dotyczące naszej atrakcyjności i zdolności do działania. Warto zatem zadbać o własny wizerunek oraz o ład i porządek w domu, nawet jeśli jesteśmy swoim jedynym towarzystwem. Wpłynie to po prostu pozytywnie na nasze samopoczucie i nastrój.

Jeżeli chcesz ubierać się z klasą powinieneś odwiedzić ten adres viking-jeans.com.pl