Komu opłaca się korzystanie z ASO?

Naprawa samochodu w autoryzowanym serwisie to znacznie większy koszt, ale również bardzo dobra jakość. Kierowca, który oddaje samochód do puntu polecanego przez producenta zyskuje pewność, że usługa będzie zrealizowana na najwyższym poziomie.

Jakość ma swoją cenę

Naprawy w autoryzowanym serwisie są z reguły znacznie droższe. Niezależne serwisy wykonują te same rzeczy dwa razy taniej, ale nie robią tego w pełni profesjonalnie. Mechanicy w punktach ASO muszą stale podnosić swoje kwalifikacje i uczestniczyć w szkoleniach organizowanych przez producenta. To ważne, bo technika produkcji nowoczesnych samochodów jest bardzo zaawansowana. Wciąż powstają nowe pomysły, dzięki którym auta są ekonomiczne i bardzo wydajne. Jednak, żeby dobrze je naprawiać trzeba się na tym znać. Każda marka ma inne rozwiązania i konieczne jest odpowiednie przygotowanie merytoryczne. Wymagana jest specjalistyczna wiedza. Mechanik, który do tej pory naprawiał tylko samochody starszej generacji, prawdopodobnie nie da rady zająć się takimi nowoczesnymi pojazdami. Co więcej może narobić więcej szkód niż pożytku. Poza tym samochody diagnozuje się po podłączeniu do komputera. Trzeba mieć aktualne oprogramowanie i nowoczesny sprzęt dopasowany do konkretnego modelu. Tylko w ten sposób serwis będzie przeprowadzony tak jak należy. Brak specjalistycznych sprzętów, a także kompetencji powodują, że niewyspecjalizowani mechanicy nie powinni podejmować się napraw nowych modeli samochodów.

ASO się opłaca

Oddawanie samochodów do serwisów ASO jest korzystne. Wysoka jakość usług powoduje, że pojazdy są zachowane w bardzo dobrym stanie – sprawne i niezawodne. Można z nich korzystać przez wiele lat. Stosowanie części zalecanych przez producenta i najlepszej jakości olejów sprawiają, że żywotność samochodów znacznie się wydłuża. Co więcej ich cena w przypadku ewentualnej odsprzedaży również wzrasta. Według raportu sporządzonego przez portal otomoto.pl średnia cena rynkowa samochodu serwisowanego w ASO jest o 11 proc. wyższa. Realnie to nawet kilka tysięcy złotych więcej do zgarnięcia. Jak widać różnica może być naprawdę spora. Klienci wolą dopłacić za samochód, ale mieć pewność, że jest utrzymany w dobrym stanie. W ostatecznym rozrachunku osoby korzystające z punktów ASO zyskują się dużo więcej. Tak naprawdę niezależne warsztaty są opłacalne tylko dla właścicieli kilkunastoletnich aut, którzy chcą jak najszybciej pozbyć się usterki.
Nie zwlekaj, umów się na przegląd: http://www.serwistoyoty.pl/