Moda na wystrój industrialny

Moda na wystrój industrialny

Obecny rynek materiałów budowlanych oferuje szeroką gamę produktów, umożliwiając swoim klientom ich dobór do własnych wyobrażeń i pomysłów w kwestiach wnętrz. Jest to rozwiązanie idealne, gdyż ilu ludzi na świecie, tyle samo gustów i indywidualności.

Ekskluzywne wnętrza pozyskane z naturalnych materiałów

Aktualnie większość dekoratorów wnętrz skłania się w stronę stylu industrialnego, inaczej mówiąc przemysłowego, surowego. Charakteryzuje go przede wszystkim przestrzeń oraz minimalistyczny wystrój. Często spotykane w filmach czy serialach, w których zazwyczaj samotny mężczyzna, biznesmen o nieprzeciętnej urodzie, zamieszkuje wyszukane, pełne gustu i ekskluzywności mieszkanie.

Zwykle w chłodnej kolorystyce, podkreślone paroma detalami mebli. Dla sporej grupy ludzi rozwiązanie niemalże idealne – swobodne, stonowane, nowoczesne. Jest to zdecydowanie innowacyjna technologia, gdyż beton architektoniczny, bo o nim tu mowa, jest materiałem niezwykle trwałym i wszechstronnym. Stwarza ogromne możliwości projektowe pod względem kształtów i rozmiarów, a także barw i faktur, dzięki czemu rośnie w siłę ilość jego zwolenników.

Drewno, stal i beton

Jeśli chodzi o nasz kraj, industrializm nie jest dość popularny w mieszkaniach, choć pojawił się w Polsce na przełomie XX i XXI wieku. Problematyczna jest chyba jego surowość i chłodny klimat, a nasze domowe zacisze kojarzone jest zwykle z czymś ciepłym i przytulnym.. Natomiast często spotykamy się z pojęciem tak zwanych „loftów”, czyli lokali przemysłowych, zaadaptowanych na przykład na potrzeby restauracji czy barów, gdzie w wystroju przeważa szkło, cegła, stal, stare drewno, czy właśnie beton architektoniczny, o którym piszemy wyżej.

Daj się ponieść wyobraźni!

Styl wnętrz, wykonanych w tej tematyce, wyraża pewien rodzaj artyzmu i ucieczki od standardów. Wprowadza swoisty i niepowtarzalny klimat, nad którym warto się zastanowić urządzając swoje mieszkanie. Może się wydawać, że będzie zbyt chłodno, zbyt ciemno, jednak nie zapominajmy o możliwościach oświetleniowych, które odpowiednio dobrane są w stanie zdziałać cuda.

Zastosowanie betonu architektonicznego może być naprawdę ciekawym rozwiązaniem dla każdego, ze względu na oferowane przez producentów kształty; prostokątne, sześciokątne itd., które możemy dobrać indywidualnie do naszych upodobań, a nawet stworzyć z nich unikatowy wzór. Ponadto jesteśmy w stanie malować go na dowolny kolor, co rozwiązuje problem źle postrzeganej szarości, a także zadecydować, czy ma być on gładki, czy może fakturalny.

Ze względu na jego naturalność, jesteśmy w stanie stworzyć „eco wnętrze” łącząc wyłącznie tego typu materiały, które po odpowiedniej obróbce, wyglądają często bardziej ekskluzywnie, od tych sztucznych. Dobór materiałów jest niezwykle istotnym elementem aranżacji wszelkich pomieszczeń. Każdy jeden powinien do siebie pasować i trzymać się konkretnego założenia, aby nie doprowadzić do rażącego przełamania. Najprościej mówiąc połączenia dwóch, kłócących się ze sobą elementów, pod względem formy, kolorystyki czy faktury.