Ubezpieczenia Gliwice. Co można wybrać oprócz standardowego OC?

Kierowca, który posiada swój pojazd obowiązkowo wykupuje ubezpieczenie OC czyli od odpowiedzialności cywilnej. Chroni to uczestników potencjalnego zdarzenia, nie chroni jednak samego kierowcy. W co zatem warto zainwestować, żeby nie martwić się w razie wypadku?

Zabezpiecz zdrowie swoje i pasażerów

Ubezpieczenie OC działa na poszkodowane osoby. Jeżeli więc spowodujemy wypadek, to pojazd w który uderzymy zostanie naprawiony właśnie z tego. Tak samo ewentualni poszkodowani mogą otrzymać zwroty kosztów leczenia dzięki działającemu OC. Nie chroni to jednak nas. Dlatego warto zastanowić się nad dodatkowymi ubezpieczeniami. Jednym z nich jest NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Chroni ono kierowcę oraz jego pasażerów w razie uszkodzenia ciała lub śmierci. Ubezpieczenia Gliwice nie są takie drogie, dlatego kierowcy często się na nie decydują. Rzadziej wykupują natomiast AC, które okazuje się bardzo ważne. Dzięki niemu nie musimy się martwić czy jesteśmy uczestnikiem czy sprawcą wypadku. Pozwala nam bowiem na naprawienie naszego samochodu na koszt ubezpieczyciela. Co więcej, jest to również zabezpieczenie w razie kradzieży auta albo zniszczenia go przez siły natury, jak grad, powódź czy spadająca gałąź. Również przy jakimkolwiek zniszczeniu, gdzie nie będziemy znali sprawcy, możemy otrzymać zwrot kosztów naprawy.

Ubezpiecz swój czas, szyby i zniżki

Ubezpieczenia Gliwice mają jednak jeszcze bardziej rozwiniętą ofertę. Warto dowiedzieć się w firmie, którą wybraliśmy do wykupienia OC czy nie ma dodatkowych usług, w które również warto zainwestować. Jedną z częstych opcji jest pakiet assistance, dzięki któremu w razie zdarzenia lub nawet zepsucia się samochodu na trasie, możemy liczyć na bezpłatne holowanie, pomoc z oponami czy inny sposób, pozwalający nam pojechać dalej. W tym pakiecie możemy liczyć na zapłacenie ewentualnego hotelu i pomoc w dotarciu z powrotem do domu. Najczęściej uszkodzeniu w samochodach ulegają szyby, dlatego firmy przygotowały specjalny pakiet, którym możemy je ubezpieczyć osobno. Pozwala ono naprawić zniszczone części, bez ingerencji w składki AC. Kierowcy coraz częściej wykupują również ochronę zniżek, dzięki której niezależnie od ich rocznej historii, ubezpieczyciel zachowa zniżki z dnia wykupienia ubezpieczenia.