Barszcz z koncentratu

Barszcz z koncentratu

Barszcz czerwony to popularne danie, które często podawane jest na różnego rodzaju imprezach: urodzinach, weselach czy chrzcinach. Świetnie smakuje z domowymi pasztecikami lub krokietami. Jak można przygotować to smaczne danie w domowych warunkach, jednocześnie nie poświęcając na to całego dnia? Pomoże nam w tym koncentrat barszczu czerwonego.

 

Wybór koncentratu

 

Aby nasza zupa była smaczna i zdrowa, musimy wybrać dobry koncentrat barszczu czerwonego. Ogólna zasada brzmi: im krótszy skład produktu, tym bardziej zdrowy on jest. Na co szczególnie należy zwrócić uwagę?
Dobry koncentrat nie powinien zawierać dużo substancji słodzących. Jego głównym składnikiem jest natomiast sok z buraków. Warto przyjrzeć się także, ile konserwantów zawiera dany produkt.
Koncentrat barszczu czerwonego powinien się zatem składać przede wszystkim z zagęszczonego soku z buraków. Na drugim miejscu powinna się znajdować woda, a dopiero później inne dodatki. Najlepiej, jeśli będzie ich jak najmniej i na liście składników nie znajdziemy konserwantów. Zwróćmy także uwagę, czy koncentrat zawiera syrop glukozowo-fruktozowy. Jest on bardzo niezdrowy. Ponadto, takie sztuczne dosładzanie koncentratu nie jest potrzebne. Jeśli okaże się, że barszcz jest zbyt kwaśny, możemy dosłodzić go dopiero w procesie gotowania, zwykłym cukrem.

 

Sposób przygotowania

 

Barszcz z użyciem koncentratu można przygotować niezwykle szybko. Pierwszym etapem pracy musi być zrobienie wywaru z warzyw. Gotujemy seler, marchewkę, pietruszkę. Warzywa te możemy później pozostawić w zupie, będą smacznym dodatkiem do barszczu.
Do wywaru warzywnego należy dodać koncentrat barszczu czerwonego, a następnie przyprawić zupę według uznania. Barszcz można podawać z krokietami, pasztecikami, ale także z ziemniakami, które możemy wrzucić do zupy.

 

Dlaczego warto jeść barszcz?

 

Powód pierwszy, dla którego warto przygotować to danie jest banalny: wykonamy je bardzo szybko. Ponadto, barszcz jest bardzo smaczny i rozgrzewający. Świetnie nadaje się jako kolejne danie na przyjęciu.
Poza tym, barszcz czerwony jest także bardzo zdrowy. Ma właściwości antywirusowe, warto go zatem jeść w jesienno-zimowym okresie przeziębieniowym i podczas wirusowych infekcji. Natomiast latem schłodzony barszcz może być pysznym i zdrowym napojem do popijania, zamiast gazowanych napojów.
Danie to jest także lekkie. Buraki polecane są osobom na diecie redukcyjnej. Zapobiegają również starzeniu i mają działanie antynowotworowe. Nikt zatem chyba nie ma wątpliwości, że warto je jeść.

Koncentrat barszczu czerwonego znaleźć można na Sklep.vitapol.net