Wybieramy gniazda elektryczne

Wybieramy gniazda elektryczne

Remont to inwestycja, którą przeżył chyba każdy człowiek – reorganizacja przestrzeni i poprawa nie tylko jej walorów estetycznych ale i użytkowych wiążą się najczęściej z koniecznością poniesienia sporych wydatków, tym bardziej warto wiedzieć ile i za co się płaci i dobrze zaplanować zakupy na długo przed tym, zanim prace remontowe rozpoczną się na dobre.

Tak naprawdę bowiem znaczną część całej inwestycji pochłoną detale i elementy wykończeniowe, takie jak choćby gniazdka elektryczne, włączniki i wszelkiego typu czujniki, dzięki którym nasza prywatna przestrzeń będzie naprawdę komfortowa.

Krótka historia o gniazdku elektrycznym

Nie każdy zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że dostępne na rynku gniazdko elektryczne dzieli się nie tylko na to uziemieniem i bez, gdyż współczesna oferta podsuwa znacznie więcej ciekawych rozwiązań. Możemy zatem wybrać sobie na przykład gniazdko elektryczne z przesłonami torów prądowych, sprawiającymi że dany punkt jest dużo bezpieczniejszy, lub model z wyrzutnikiem wtyczki, dzięki któremu problem wyrwanego gniazdka elektrycznego przestanie istnieć. Do tego, do pomieszczeń mokrych, takich jak łazienka i kuchnia, warto wybrać gniazdka elektryczne bryzgoszczelne, z odpowiednią osłoną, która pozwala na bezpieczne użytkowanie energii i zapobiega przenikaniu wilgoci.

Ostatecznie warto też przemyśleć, czy w danym miejscu wystarczy jedno gniazdko elektryczne w samodzielnej oprawie , a jeśli wybrany zostanie zestaw, to czy składać się on powinien z modułu szeregowego samych gniazd, czy może warto połączyć gniazda elektryczne z innymi wyjściami w jednej ramie.

Nowoczesne rozwiązania dla instalacji sn i nn

W jednej oprawie, wedle potrzeb i zasobności portfela zamknąć bowiem można nie tylko same gniazda elektryczne w dowolnej ilości, ale też dołączyć gniazdko usb czy wyście sieciowe, gniazda dedykowane sprzętom audio i wiele innych. Do tego, w najbardziej ekskluzywnych modelach oprawa gniazd elektrycznych może zostać wyposażona w wyłącznik, zdalnego pilota, czujnik ruchu, regulator temperatury czy nawet czujnik pomiaru wilgotności w danym pomieszczeniu. A wszystko to w estetycznej, dostępnej w wielu kolorach i wariantach oprawie, którą można idealnie dopasować do aranżacji remontowanego pomieszczenia.

Rozpoczynając zatem poszukiwanie idealnych rozwiązań dla każdego z pomieszczeń w domu, warto dogłębnie przeanalizować potrzeby wszystkich mieszkańców i poszukać w ofercie eGniazdka – gniazdko elektryczne takich rozwiązań, które wszystkim zapewnią wygodę, bezpieczeństwo i nieograniczony dostęp do energii zawsze wtedy, gdy będzie ona potrzebna.