Bezoperacyjne powiększanie piersi? To możliwe!

Bezoperacyjne powiększanie piersi? To możliwe!

Chirurgia plastyczna jest jedną z najszybciej ewoluujących gałęzi medycyny. Jeszcze nie tak dawno temu, powiększanie piesi było możliwe jedynie przy użyciu silikonowych implantów, czyli tzw. protez piersiowych. Dziś chirurdzy plastyczni są w stanie zrealizować marzenia pacjentek o większym biuście, bez konieczności użycia skalpela. Wszystko za sprawą nowych, mało inwazyjnych metod powiększania piersi. Jakie rezultaty można osiągnąć w ten sposób?

IMPLANTY NALEŻĄ DO PRZESZŁOŚCI?

Faktem jest, że wszczepienie implantów pozostaje jedyną metodą powiększenia piersi, która zapewnia trwałe rezultaty, eliminując konieczność powtarzania zabiegu. Należy jednak zdać sobie sprawę z tego, że operacja jest niezwykle inwazyjna. Okres rekonwalescencji po zabiegu jest długi i wiąże się z dość silnym odczuwaniem bólu i z wieloma ograniczeniami. Pacjentki muszą w tym czasie unikać wielu codziennych czynności, zwłaszcza tych, które wymagają od nich unoszenia rąk.
Nie bez znaczenia jest także fakt, że wszczepienie implantów jest techniką, która stwarza największe ryzyko wystąpienia powikłań. Czasami zdarza się, że organizm pacjentki odrzuca implant, który de facto stanowi ciało obce. W pewnych sytuacjach może także dojść do przemieszczenia wkładki kub nawet do jej fizycznego uszkodzenia. Nowe metody bezoperacyjnego powiększania piersi są znacznie bezpieczniejsze, przy zachowaniu bardzo wysokiej skuteczności.

POWIĘKSZANIE PIERSI METODĄ BEZOPERACYJNĄ

Wszystko to dzięki znacznemu postępowi, jaki na przestrzeni ostatnich kilku lat dokonał się w dziedzinie chirurgii plastycznej. Obecnie pacjentki mogą wybierać spośród kilku metod, pozwalających na zwiększenie rozmiaru biustu bez konieczności użycia skalpela. Dla każdej z nich charakterystyczny jest fakt, że zabieg przeprowadzany jest przy znieczuleniu miejscowym, ogólna narkoza nie jest konieczna. Metody bezoperacyjne charakteryzują się niewielkim stopniem inwazyjności, zatem rekonwalescencja po przeprowadzonym zabiegu, jest stosunkowo krótka. W tym okresie, pacjentki nie odczuwają większości dolegliwości, które towarzyszyłyby im po zabiegu wszczepienia implantów. Ból jest praktycznie nieodczuwalny, a kilka dni po zabiegu, pacjentki mogą wrócić do normalnej aktywności.
Najpopularniejszymi metodami bezoperacyjnego powiększania piersi, które są obecnie stosowane, jest zabieg z użyciem preparatu wypełniającego Macrolane oraz przeszczep własnego tłuszczu pacjentki.

MACROLANE

Żel wypełniający Macrolane bazuje na stabilizowanym kwasie hialuronowym. Zabieg przeprowadzony z jego użyciem, daje bardzo dobre rezultaty. Specjalna formuła żelu sprawia, że poza zwiększeniem rozmiaru, biust zyskuje także jędrność i symetryczny kształt. Badania jasno udowodniają, że tego rodzaju środek wypełniający praktycznie nie stwarza ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej, dzięki czemu ryzyko odrzucenia materiału przez organizm pacjentki, spada do minimum. Efekty zabiegu utrzymują się do 24 miesięcy.

PRZESZCZEP TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Kolejną metodą powiększania piersi, która cieszy się stale rosnącą popularnością, jest przeszczep tkanki tłuszczowej. Technika ta pozostaje najbezpieczniejszym sposobem powiększenia piersi, bowiem materiał do wypełnienia biustu, zostaje pobrany z ciała pacjentki. Nie ma zatem ryzyka jego odrzucenia.
Sam zabieg przebiega w trzech etapach. Pierwszym jest liposukcja, czyli odsysanie komórek tłuszczowych z tych partii ciała pacjentki, w których występuje ich nadmierne nagromadzenie. Kolejnym etapem jest odpowiednie przygotowanie pobranego tłuszczu. W tym celu materiał poddaje się dekantacji i wirowaniu. Ostatnim etapem jest wszczepienie tkanki tłuszczowej do piersi.
Warto zaznaczyć, że metoda ta zapewnia najbardziej naturalne efekty. O tym, że pacjentka poddała się operacji, świadczą wyłącznie większe piersi. Nie ma tu mowy o efekcie sztuczności.
Powiększanie piersi poprzez przeszczep tkanki tłuszczowej, może zwiększyć rozmiar biustu maksymalnie o dwa rozmiary. Efekty zabiegu utrzymują się do 36 miesięcy, po tym czasie zabieg należy powtórzyć.