Blachodachówka idealna na strome dachy

Blachodachówka idealna na strome dachy

Nie od dziś wiadomo, że to co najtańsze zazwyczaj wiąże się z marną jakością. Miło może zaskoczyć nas więc fakt, że relatywnie tania blachodachówka pozwoli nam na stworzenie dachu o wysokiej jakości, niezależnie od tego czy budujemy dom jedno lub wielorodzinny, pawilon handlowy czy budynek użyteczności publicznej.

Najlepsze cechy przy niskim budżecie

Niewielki ciężar tego materiału sprawia, że coraz częściej sięgają po niego inwestorzy oraz architekci. Podkreślmy, że blachodachówka pokrywająca dach o 50 metrach kwadratowych będzie ważyć ok. 200 kilogramów, podczas gdy na tej samej powierzchni będziemy musieli położyć prawie dziesięć razy cięższą dachówkę ceramiczną. Dlatego materiał ten wykorzystuje się do remontów starszych budynków, nie trzeba wtedy dodatkowo wzmacniać konstrukcji. Do tego arkusze są najlepszym sposobem na pokrycie stromego dachu, nie dość że układanie jest szybkie, to jeszcze możemy je dopasować do konkretnych płaszczyzn, tym samym zmniejszając jego zużycie do minimum i ograniczyć ilość odpadów. Należy jednak uważać przy przycinaniu blachy, ponieważ nieumiejętne zrobienie tego może skutkować uszkodzeniem warstw ochronnych. A te są bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania całego budynku.

Trwałość cechą pożądaną

Blachodachówka jest specjalnie dwustronnie ocynkowana, powlekana kilkoma warstwami lakieru (w tym lakierem kolorystycznym, pozwalającym nam dopasować arkusze do całej inwestycji) oraz profilowana. Na trwałość naszego materiału ma wpływ zarówno grubość stali, jaka została użyta do stworzenia blachy, jak i grubość powłok nałożonych na gotowe arkusze. Zapewniają one blachodachówką większa odporność na rdzę, oddziaływanie promieni słonecznych, a także zarysowania powstające od gałęzi czy gradu. Dzięki powłokom dachy od najlepszych producentów wytrzymują od 25 do nawet 50 lat, bez potrzeby remontu. Jak wiadomo, stal nie nasiąka również wodą i nie zmienia swojej objętości pod wpływem wilgoci. Nie sposób nie dodać, że blachodachówka cieszy się powodzeniem również ze względu na atrakcyjną cenę. Często słyszy się, że dom budowany jest na lata i nie można przy nim oszczędzać, dlatego tego typu dach łączy dwie idealne funkcje: jest wytrzymały na długie lata i dobry jakościowo, a do tego nie kosztuje nas majątku, przez co możemy zachowane na tym pieniądze przeznaczyć na coś innego.

Artykuł powstał w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Budmax-Metal.