Dla kogo przeznaczone są ciśnieniomierze nadgarstkowe?

Dla kogo przeznaczone są ciśnieniomierze nadgarstkowe?

W obecnych czasach wiele osób cierpi z powodu chorowania na nadciśnienie tętnicze. W związku z tym, szerzącą się popularnością zaczynają cieszyć się ciśnieniomierze nadgarstkowe. Przede wszystkim są urządzeniami dość zgrabnymi, więc można zabrać je ze sobą w każde miejsce. Wyniki pomiarów są precyzyjne i bardzo szybkie. Czy są to jednak urządzenia dla wszystkich?

Osoby, dla których nie wskazane jest korzystanie z ciśnieniomierzy nadgarstkowych

Pomimo tego, iż ciśnieniomierze nadgarstkowe są dość popularnymi urządzeniami produktami, na zakup których decyduje się coraz więcej osób. Należy jednak pamiętać, że pomimo tego, iż są to urządzenia bardzo przydatne, które pomiar wykonują precyzyjnie, nie są przeznaczone dla wszystkich.

Przede wszystkim urządzenie to powinno być omijane przez osoby bardzo otyłe. Dzieje się tak ze względu na dużą ilość tkanki tłuszczowej, która może blokować dostęp do tętnic, a ciśnieniomierz nie będzie w stanie sobie poradzić z tego typu przeszkodą. Ponadto, osoby które cierpią na miażdżycę naczyń krwionośnych również nie powinny wykonywać pomiarów tymi urządzeniami. Jeżeli osoby takie posiadają problemy z ciśnieniem dużo lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z ciśnieniomierzy ramiennych. Ponadto, w przypadku osób chorych na miażdżycę dochodzi do zmniejszenia elastyczności tętnic i żył co nie jest wskazane przy korzystaniu z ciśnieniomierza nadgarstkowego. W związku z tym, jeżeli osoby bardzo otyłe lub chore na miażdżycę (standard w przypadku osób bardzo otyłych) chcą przeprowadzić pomiar ciśnienia, powinny skorzystać z ciśnieniomierza ramiennego.

Osoby, które mogą korzystać z ciśnieniomierzy nadgarstkowych

Jak zostało wcześniej wspomniane, istnieje pewna grupa ludzi, która powinna nie korzystać z ciśnieniomierzy nadgarstkowych, ponieważ istnieje możliwość uzyskania błędnego pomiaru. Pozostali ludzie, które nie chorują na miażdżycę bądź nie są bardzo otyłe, nie muszą obawiać się o działanie ciśnieniomierza nadgarstkowego. Bardzo istotną rzeczą jest natomiast przestrzeganie pewnych reguł, jeżeli wynik ma być poprawny. Przede wszystkim, nie powinno się zjadać obfitych posiłków przed pomiarem oraz nie pić alkoholu czy palić papierosów. Do badania należy przystąpić będąc w pełni zrelaksowanym i bez stresu. Nie można się stresować badaniem oraz nie należy przeprowadzać go po wysiłku fizycznym.

Ciśnieniomierz jest urządzaniem, które warto posiadać w swoim mieszkaniu. Jest to urządzenie, które nie zajmuje wiele miejsca, a jego funkcjonalność jest bardzo duża. Ponadto, nie jest go trudno dostać. Można znaleźć go w każdym sklepie ze sprzętem medycznym oraz wielu aptekach. Cena również nie odstrasza gdyż jest to najczęściej około 100 złotych. Ciśnieniomierze nadgarstkowe są natomiast urządzeniami, które mogą w bardzo dużym stopniu wspomóc leczenie osób chorujących na nadciśnienie.