Drzwi przesuwne szklane – jakie wybrać na swój taras?

Drzwi przesuwne szklane – jakie wybrać na swój taras?

Na rynku meblowym znajdziemy wiele rodzajów drzwi, które będą idealnie pasować do naszego mieszkania. Pamiętajmy jednak, aby nie kierować się tylko wyglądem, ale przede wszystkim funkcjonalnością danych drzwi. Czy warto wybrać drzwi przesuwne szklane na nasz taras?

Rodzaje drzwi tarasowych

Drzwi tarasowe powinny być dopasowane pod względem wielkości oraz funkcjonalnego otwierania i zamykania. Jest to ważne, jeżeli w mieszkaniu mamy niewiele miejsca. Wszystko zależne jest od ilości miejsca oraz dostępnych środków pieniężnych.

Drzwi uchylno-rozwieralne

Decydując się na tego typu drzwi, powinniśmy mieć bardzo dużo miejsca w naszym mieszkaniu. Drzwi bowiem mogą mieć nawet 3 metry wysokości oraz 160 centymetrów szerokości. Waga ramy może przekroczyć nawet 200kg. Jak widać, dwuskrzydłowe drzwi nie nadają się do małych ciasnych pomieszczeń. Tym samym nie da się ich wykorzystać w przypadku tarasu.

Drzwi uchylno-przesuwne

Drzwi przesuwne szklane są obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem stosowanym w każdym mieszkaniu. Ich rola ma szczególne znaczenie na tarasie, gdyż nie zajmują one zbyt dużo miejsca. Choć nadal są konstrukcjami dość masywnymi (sam układ rolek i szyn może ważyć nawet kilkadziesiąt kilogramów). Uchylne drzwi przesuwne szklane, można z łatwością przesuwać w oparciu o wspomniane szyny. Wystarczy delikatnie nacisnąć odpowiedni przycisk, by nasze drzwi przesuwne szklane powoli przesunęły się, dając nam dostęp do tarasu.

Drzwi składane

Drzwi składane, to wciąż rzadko spotykana forma drzwi przesuwnych szklanych. Z ich pomocą, można zasłonić bardzo duże otwory, sięgające nawet 7 metrów szerokości. Niestety wadą jest tutaj duża ilość skrzydeł, gdyż maksymalna szerokość każdego z nich to około 1,2 metra. Drzwi składane, są za to bardzo plastyczne. Za ich pomocą, można dowolnie modyfikować sposób rozwarcia otworu, dokładnie określając ilość wpadającego świeżego powietrza, jak i stopień ich rozwarcia.

Szklane drzwi przesuwne, to mnogość różnych, często oryginalnych konstrukcji. Którą z nich wybierzesz dla siebie?