Ubikacja dla gości

Ubikacja dla gości

W przypadku budowy dużego domu, praktycznym rozwiązaniem okazuje się zaplanowanie nie tylko jednej łazienki, zwłaszcza jeżeli dom zamieszkuje duża rodzina oraz często odwiedzają ją goście. Dla wygody i funkcjonalności w części dziennej, na parterze, dobrze jest ulokować dodatkową ubikację. Takie rozwiązanie sprawia, że oszczędzamy czas, nie ma konieczności chodzenia za każdym razem do osobistej łazienki, a goście także mogą czuć się swobodnie, kiedy ubikacje są przeznaczone po części dla nich, a nie muszą korzystać z osobistej toalety mieszkańców. W jaki sposób urządzić tego typu ubikacje? Wystarczy nawet niewielkie pomieszczenie z minimalną liczbą koniecznych sprzętów i mebli.

Niezbędne wyposażenie

Podstawą jest oczywiście sedes oraz bidet. Dobrze jest zaplanować te dwa sprzęty obok siebie, ponieważ znacznie ułatwia to dbanie o higienę, szczególne jeżeli ubikacja jest oddzielona od łazienki. W toalecie niech zawiśnie więc wysokiej jakości miska sedesowa i bidetowa. Dlaczego warto wybrać sprzęty podwieszane? Nie tylko ze względu na praktyczność tego rozwiązania, ponieważ znacznie ułatwia to mycie połogi. Podwieszane sprzęty dają także wrażenie lekkości i w małym pomieszczeniu, w jakim najczęściej tworzy się subiekcje, nie powodują efektu zagracenia Oczywiście kolejnym niezbędnym sprzętem jest umywalka. Nie musi ona być duża, wystarczy, by swobodnie dało się w niej umyć dłonie.

Sprzęty nie muszą być białe. Można na przykład postawić na szarość lub bardzo awangardową i niezwykle nowoczesną czerń. To już zależy od upodobań osób, które projektują ubikację.

Dodatki tworzą styl

Cały klimat wnętrza tworzą dodatki. By goście miło poczuli się w naszej ubikacji wystarczy stworzyć kącik z niezbędnymi gadżetami, takimi jak kolorowe mydełka, papier toaletowy i ręcznik do rąk. Taka kompozycja może być nie tylko funkcjonalna ale także stylowa i nie musi kosztować zbyt wiele. Ponadto warto wprowadzić do ubikacji elementy zapachowe, takie jak ozdobne dyfuzory czy też świecę w kolorze pasującym do całości. Trzeba jedynie zadbać o to,by wnętrze nie było przeładowane zarówno ozdobami jak i praktycznymi detalami. Tak naprawdę nie potrzeba tam wiele przedmiotów. Dzięki temu całość ładnie wygląda i łatwo ją doprowadzić do porządku w kilka minut. Takie kwestie trzeba wziąć pod uwagę gdyż prawdopodobnie ubikacje na dole będą wymagały częstego sprzątania, ponieważ są intensywnie eksploatowane nie tylko przez osoby odwiedzające dom, ale także przez jego mieszkańców. Z tego względu najpraktyczniej będzie postawić na minimalizm.