Idealne oświetlenie do salonu

Idealne oświetlenie do salonu

Salon jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu i mieszkaniu. To w nim najczęściej odpoczywamy i przyjmujemy swoich gości. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że chcemy, aby nasz salon prezentował się jak najlepiej. W tym celu musimy dopasować do niego odpowiednie lampy wiszące. Które z nich najlepiej się sprawdzą?

Powiększanie salonu za pomocą oświetlenia

Salony o niewielkim metrażu warto by było w pewien sposób powiększyć. Można to zrobić za pomocą szukasz lamp wiszących -homelight.pl o transparentnych kloszach. Dadzą one bardzo jasne i rozproszone światło. Sprawi ono, że cały salon wyda się większy i bardziej przytulny. Dobrze by było przy tym, aby uzyskiwane światło padało na sufit, a sama lampa wisząca była umieszczona na nim dość wysoko. Tym sposobem można optycznie podwyższyć pomieszczenie.

Oprócz lamp wiszących w salonie należy zamontować także inne punkty oświetleniowe. Na dłuższych ścianach niewielkiego pokoju warto zamontować kinkiety. Lampy te rozświetlając ściany, przy okazji poszerzą cały metraż. Gdy w salonie znajduje się lustro, można przy nim umieścić niewielki punkt oświetleniowy. Taki zabieg zagwarantuje niesamowity efekt i również odrobinę powiększy przestrzeń. Ten sam rezultat można uzyskać za pomocą lampy umieszczonej na parapecie okna.

Tworzenie klimatu za pomocą lamp

Niesamowity, nastrojowy klimat zagwarantują lampy wiszące o kloszach, które nie przepuszczają światła. Jego snop dokładnie rozjaśni każdą część pokoju. Warto również rozejrzeć się za nietypowymi lampami wiszącymi, które dodadzą salonowi charakteru. Ostatnio dość popularne stał się lampy wiszące wykonane z papieru. Mają one bardzo małą wagę, także nadają pokojowi lekkości. Niesamowity efekt stworzą również abażury wykonane np. z czarnego metalu. To rozwiązanie dla osób odważnych i lubiących się wyróżniać. Klasyką gatunku będą natomiast kryształowe żyrandole. Tego rodzaju lampy wiszące wyglądają elegancko i tworzą doskonale klasyczne wnętrza. Sprawdzą się więc w salonach zaprojektowanych w tradycyjny sposób.