Kuchnie na zamówienie – luksus czy standard?

Kuchnie na zamówienie – luksus czy standard?

Patrząc wstecz, kiedyś nie każdy mógł pozwolić sobie na kuchnię na zamówienie. Ci, których było na to stać, mogli pochwalić się kuchnią idealną. Przemyślana, funkcjonalna, piękna i oryginalna. Perfekcyjne meble w wymarzonym kolorze, dopasowane do gabarytów kuchni. Szafeczki, schowki i szufladki, detale, oświetlenie – wszystko to wywoływało zazdrość wśród sąsiadów i znajomych.

Na szczęście czasy się zmieniają i dzisiaj kuchnie na zamówienie warszawa są dostępne nie tylko dla zamożnych. Bogata oferta rynku spełni oczekiwania każdego z nas. Kuchnie można zamówić w specjalizujących się w urządzaniu wnętrz biurach, u stolarza czy nawet w dużych sklepach sieciowych, niekoniecznie meblowych. Aby przyciągnąć klienta, projekty często wykonywane są za darmo. Płaci się tylko za meble i ich montaż.

Patrząc przykładowo na Warszawę, po wpisaniu w wyszukiwarce „kuchnie na zamówienie Warszawa”, pojawia się kilkadziesiąt firm, świadczących takie usługi. Każdy może więc wybrać odpowiednią firmę dla siebie. Dla osób z mniej zasobnymi kieszeniami idealnym rozwiązaniem może być skorzystanie z usług projektanta w sklepach sieciowych takich jak Leroy Merlin, Black Red White czy Ikea. Niektóre sklepy oferują darmowe programy, które pozwalają samemu zaprojektować wymarzoną kuchnię. Potem jedyne co musimy zrobić, to zamówić wybrane meble i samemu je zamontować lub za dopłatą, skorzystać z ekipy montażowej oferowanej przez sklep.
Wadą zamawiania mebli w sklepach sieciowych jest fakt, że wybieramy meble gotowe, dostępne dla wszystkich. Jedyne na co możemy mieć wpływ to na ich kolor. Przez to kuchnia traci na oryginalności. Dlatego też idąc do sąsiada, może się okazać, że w jego kuchni znajdziemy identyczne meble jak nasze. Natomiast największą zaletą kupowania w „sieciówkach” są ceny mebli. Meble są niedrogie a ponadto sklepy oferują nieoprocentowane kredyty, dzięki czemu każdy może sobie pozwolić na nowe meble. Jednak z jakością takich mebli bywa różnie. Często te tańsze produkty nie powalają swoją trwałością czy wykonaniem. Dlatego kupując meble w takich miejscach powinniśmy je dobrze obejrzeć przed zakupem.

W przypadku gdy interesują nas oryginalne i niepowtarzalne projekty z meblami wysokiej jakości, warto udać się do biura projektowego i zamówić projekt. Projektant dobierze nam idealną kuchnię nie tylko pod względem rozmieszczenia mebli i sprzętów, ale przede wszystkim odzwierciedlającą nasz gust. Doradzi nam w kwestii materiałów, kolorów, funkcjonalności oraz obowiązujących trendów. Dzięki temu nasza kuchnia będzie jedyna w swoim rodzaju i będziemy dobrze się w niej czuć. Wbrew pozorom, wiele osób stać na komfort zamówienia projektu w takim biurze. Zaletą na pewno jest to, że projektant poświęci nam tyle czasu ile będziemy potrzebować, żeby osiągnąć swój cel – wymarzoną kuchnię. Ponadto projektant dobierze meble dla klientów z różną zasobnością portfela. Dla tych bardziej zamożnych zaoferuje meble najwyższej jakości oraz różne ciekawe rozwiązania i nowinki. Natomiast dla osób dysponujących mniejszym budżetem, zaproponuje meble tańsze ale równie ładne i trwałe, natomiast brak tzw. „bajerów” zastąpi funkcjonalnością kuchni.

Wracając do naszej Warszawy, mamy tutaj wiele firm, które zajmują się tylko i wyłącznie projektowaniem kuchni. Przykładem mogą być firmy „Primo kuchnia”, 4 Poziom, Ka-Ja Pracownia Mebli, MebleWach. Pracownicy takich firm są specjalistami w swojej dziedzinie. Zaprojektowali dziesiątki kuchni, dzięki czemu są w stanie sprostać każdemu wyzwaniu. Dlatego warto zapoznać się z portfolio firm i wybrać tą, która oferuje projekty najbliższe naszym oczekiwaniom.

Odpowiadając na zadane na początku pytanie, w dzisiejszych czasach kuchnie na zamówienie Warszawa to standard.