Łóżka sypialne – pomysły, które was zadziwią

Oto pięć pomysłów na łóżka do sypialnie, które mogą być nie tylko wygodne, ale także (a może przede wszystkim) oryginalne.

Są tacy, którzy śpią na pojedynczym materacu rzuconym gdzieś w kąt pokoju. Inni mogą się wyspać tylko w dużych, wygodnych łóżkach sypialnych. Jest też, niewielka wprawdzie, ale istotna, grupa ludzi, którzy potrzebują czegoś więcej. Ich satysfakcjonują jedynie łóżka sypialne inne niż wszystkie.

Łóżko z kulek paradoksalnie wygodne

Wszyscy pewnie kojarzą baseny wypełnione kulkami, w których bawią się dzieci zostawione pod opieką centrum handlowego. Na podobnej zasadzie można także konstruować łóżka sypialne. Tyle, że kulki nie są plastikowe, a pluszowe. Miękkie, uszyte w taki sposób, aby zapewnić wygodę.

Wrzucone do ramy wypełniają ją szczelnie. Osoba, która kładzie się do takiego łóżka ma wrażenie, że dopasowuje się ono do każdego mięśnia osobno. Jest wygodnie i o to chodzi.

Łóżko hamburger dla obżartuchów

Są oczywiście tacy, którzy ponad zdrowy, dający odpoczynek sen przedkładają smaczne (ich zdaniem) jedzenie. Jeżeli chodzi o łóżka sypialne odpowiedni meble dla siebie znajdą przede wszystkim ci, którzy lubią tak zwane jedzenie fast food. Chodzi o nic innego, jak łóżko w kształcie hamburgera.

Jest tak samo długie, jak szerokie, co w przypadku pożeraczy takiego jedzenia powinno pasować idealnie. Kołdra wzorowana jest na wierzchniej bułce, a reszta pościelina tym, co w kanapce. Rama łóżka to naturalnie bułka dolna.

Łóżko-fotel bujany – wspomnienie dzieciństwa

Większość miała takie marzenie – fotel bujany, w którym będzie można spędzać marzycielskie godziny. Teraz można sprawić sobie łóżko, które będzie opierało się na podobnej zasadzie. Dzięki wygiętym w łuk belkom przytwierdzonym od spodu do ramy łóżka może kiwać się do przodu oraz do tyłu.

W ten sposób można się samodzielnie ukołysać do snu. Niczym małe dziecko w kołysce zadbać o to, żeby było miło. Ale uwaga: takie łóżka sypialnie nie sprawdzą się, gdy ktoś ma problemy z chorobą morską.

Hamak czyli łóżko marynarskie

Zawsze można wybrać nieco inną alternatywę. Zdecydować się na łóżko będące de facto hamakiem. Tak, jak koja marynarska, także i ten rodzaj miejsca do spania niejako dopasowuje się do tego, w jakiej pozycji jest pomieszczenie (albo osoba śpiąca). To rozwiązanie wygodne i stosunkowo proste w zastosowaniu.

Można taki hamak przytwierdzić do ściany z jednej strony i sufitu z drugiej i gotowe. W ciągu dnia można go nawet zdjąć i schować do szafy. Proste i skuteczne.

Łóżko, miłe gniazdko

Równie proste, a może i nawet bardziej skuteczne jeśli chodzi o zdrowy, dający odpoczynek sen, może być łóżko zbudowane w kształcie ptasiego gniazda. Do środka można przecież wstawić taki materac, jaki będzie dla konkretnej osoby najlepszy. I spać, niczym pisklak w bezpiecznym gnieździe.

Wady? Takie łóżka sypialne mogą się mimo wszystko nie sprawdzić. Choćby dlatego, że utrzymanie ich w porządku może być trudne. Wystarczy wyobrazić sobie, ile pracy zajmie odkurzenie wszystkich elementów dekoracyjnych.