OC wykonywanego zawodu ustrzeże cię przed płaceniem odszkodowań

OC wykonywanego zawodu ustrzeże cię przed płaceniem odszkodowań

Są zawody, które obarczone są większym ryzykiem od innych. Jedne są niebezpieczne ze względu na większe możliwości życia lub zdrowia, inne są odpowiedzialne, gdzie nasze działania mają duży wpływ na innych. W tym drugim przypadku możemy się ubezpieczyć od ewentualnego błędu.

Każdemu może zdarzyć się błąd

Oczywiście, każdy musi wykonywać swój zawód najlepiej jak potrafi, szczególnie jeśli chodzi o ludzkie życie. W tym przypadku maksymalnie na najwyższych obrotach musi być zawsze lekarz czy ratownik medyczny. Jeden błąd może kosztować człowieka zdrowie lub nawet życie. Dlatego z powodu ogromnej odpowiedzialności, warto mieć OC wykonywanego zawodu, ponieważ pozwoli ona na wypłacenie ewentualnego odszkodowania poszkodowanym osobom, bez konieczności płacenia z własnych pieniędzy. Takie wydarzenia nie powinny mieć miejsca nigdy, jednak wszyscy wiedzą, że błądzić jest rzeczą ludzką, a czasem wykonany błąd może być przez lekarza niezawiniony, dlatego dobrze jest się ubezpieczyć, żeby choć trochę znieść odpowiedzialności ze swoich barków. Zawody medyczne nie są jednak jedynymi, które niosą za sobą duże ryzyko. Tak samo ma bowiem prawnik, który w momencie gdy popełni błąd, może wysłać niewinną osobę do więzienia lub dziecko trafi w ręce nieodpowiedniego rodzica. Wpływ na życie innych zawsze wiąże się z ogromną odpowiedzialności, dlatego warto się przed tym ustrzec.

Nie ma odpowiedzialności za cudze czyny

Również nauczyciele czy wychowawcy kolonijni mogą wykupić OC wykonywanego zawodu. Może to być w pierwszym momencie uznane za stratę pieniędzy, jednak mając od opieką grupę dzieci, a nawet młodzieży, trzeba byłoby mieć oczy z tyłu głowy, kilka rąk i nóg, a najlepiej się sklonować, żeby nieustannie mieć ich wszystkich na oku. Dlatego, jeśli dzieciaki pod opieką zrobią cokolwiek niezgodnego z prawem lub coś zniszczą, wychowawca lub nauczyciel nie będzie musiał za to płacić z własnej kieszeni, tylko dlatego, ze akurat przebywały one pod jego opieką. Pieniądze zostaną bowiem wypłacone przez towarzystwo ubezpieczeń, w którym została wykupiona polisa. Warto mieć takie ubezpieczenie, ponieważ coraz częściej słyszy się o wybrykach dzieci i młodzieży, które mając dostęp do stron internetowych mają coraz więcej dziwnych pomysłów, a podczas ich realizacji, rzadko kiedy ktoś pomyśli o konsekwencjach. Wyprzedźmy to myślenie i ubezpieczmy wykonywany przez nas zawód.