Szukasz ekonomicznego auta? Postaw na Mazdy

Samochód powinien być oszczędny. W końcu na co dzień pokonujemy dziesiątki kilometrów. Potrzebujemy środka transportu, którego używanie nie pochłonie całej fortuny. Takie są właśnie Mazdy, których konstrukcja jest doskonale przemyślana.

Bezpieczne i zrywne

Choć brzmi to jak zaprzeczenie, jest to jak najbardziej możliwe. Do tej pory każdy uważał, że samochody są albo wydajne albo można nimi dynamicznie jeździć. Twórcy Mazd wysoko postawili poprzeczkę. Te japońskie samochody robią wrażenie. Mady są w pełni bezpieczne i ekonomiczne, ale równocześnie zrywne. To za sprawą zastosowania lekkiej blachy o podwyższonej odporności, która znacznie zmniejsza ciężar tych samochodów. W rezultacie poruszanie się nimi nie sprawia takich trudności. Dzięki zmniejszeniu wagi auta spalają zdecydowanie mniej niż modele podobnej klasy, ale innych marek. Nie bez znaczenia jest także zastosowanie nowoczesnego silnika atmosferycznego, który jest bardzo wydajny i wytrzymały. Pozwala na znaczne oszczędności. W porównaniu do technologii starego typu, te mechanizmy są znacznie trwalsze i ekonomiczniejsze. Nie można też zapominać o innowacyjnym systemie i-stop. W dużym skrócie jego działanie polega na tym, że w trackie dłuższego postoju silnik się wyłącza, a jego ponowne uruchomieniem jest bardzo łagodne. To umożliwia spore oszczędności. Dotyczy to zwłaszcza korków. Podczas kiedy inni z niepokojem patrzą na spadający w oczach wskaźnik paliwa, kierowcy Mazd siedzą spokojnie. W trakcie postoju ich samochód praktyczne w ogóle nie zużywa paliwa.

Nowoczesne technologie

W tych japońskich samochodach zastosowano innowacyjne rozwiązania, które poprawiają komfort jazdy i wpływają na bezpieczeństwo. Czołowym przykładem jest Driver Alert, który wykrywa znużenie kierowcy. Kiedy ten staje się zbyt senny, włącza się sygnał alarmowy. To znak, że należy zrobić sobie chwile na odpoczynek. Nie bez znaczenia jest asystent pasa ruchu. W momencie, kiedy samochód zaczyna zjeżdżać na sąsiedni pas, włącza się ostrzeżenie. Tym samym zapobiega się kolizjom. Pomocny jest również system wspomagający hamowanie. Jego działanie polega na tym, że jeśli nasz samochód znajduje się w zbyt bliskiej odległości od poprzedzającego nas samochodu auto zaczyna automatycznie hamować. Przydatny jest system monitorowania ruchu poprzecznego, który pomaga w trakcie cofania. Wprawdzie kierowca powinien być ostrożny i nie dopuszczać do niebezpiecznych sytuacji to jednak każdy z nas jest tylko człowiekiem. Stres, zmęczenie, rozkojarzenie – to tylko niektóre czynniki, które wpływają na koncentrację. W takich sytuacjach warto liczyć jeszcze na nowoczesne technologie, dzięki którym można zapobiec wielu kolizjom.
Sprawdź, jak prowadzi się Mazdy, umów się na jazdę próbną: http://zabrze.mazda-dealer.pl/