Meble ogrodowe- ich rodzaje i konserwacja

Meble ogrodowe- ich rodzaje i konserwacja

Gdy zbliżają się ciepłe dni, zastanawiamy się nad wyborem mebli ogrodowych, jak i samą aranżacją ogrodu. Nie da się ukryć- posiadacze ogrodu powinni spędzać w nim jak najwięcej czasu. W końcu to przebywanie na łonie natury w wersji instant. W ogrodzie możemy poćwiczyć, napić się kawy, urządzić wystawne przyjęcie, czy kameralne spotkanie z przyjaciółmi, a także popracować. Jak widać ogród może spełniać wiele funkcji, dlatego meble ogrodowe powinny być dopasowane do naszych różnorodnych potrzeb.

Meble rattanowe i wiklinowe

To bardzo popularny rodzaj mebli ogrodowych. Nie ma co się dziwić- są stylowe, współgrają z naturą, jak i bliżej im do ekologicznych, niż tym plastikowym. Choć meble rattanowe i wiklinowe są bardzo ładne, to nie są szczególnie wytrzymałe. Należy chronić je przed wilgocią, nie suszyć na słońcu, oraz trzymać z dala od źródeł ciepła tj. ognisko, czy też grill. Gdy odpowiednio nie zadbamy, o meble rattanowe i wiklinowe te poszarzeją albo nawet powoli zaczną się kruszyć. Warto kupować te meble, jeśli są pokryte odpowiednimi lakierami przedłużającymi ich trwałość i wytrzymałość na warunki atmosferyczne.

Meble plastikowe

Ten typ mebli sprawdzi się zarówno na tarasie, werandzie, jak i w ogrodzie. Jest on uniwersalny i występujący w wielu rodzajach i kolorach, dlatego też będzie pasował do praktycznie każdego stylu, jaki sobie wymarzyliśmy. Meble plastikowe są odporne na warunki atmosferyczne, lecz ich wadą jest stabilność. Nie da się ukryć, że to nie jest inwestycja na lata. Warto dopytać w sklepie o meble plastikowe z domieszką żywic utwardzających.

Meble metalowe

Jeśli zależy nam na długowieczności to powinniśmy wybrać te meble. Meble metalowe są właściwie niezniszczalne, a do tego higieniczne i łatwe do utrzymania w czystości. Ich wadą jest z pewnością to, że są dość ciężkie i zimne. Wystarczy jednak odpowiednio dobrane siedzisko, by cieszyć się meblami do ogrodu z metalu. Ich zaletą jest to, że można o nich zupełnie zapomnieć- nie musimy ich chować przed deszczem, czy przenosić do cienia z okazji wysokich temperatur. Meble metalowe dają nam ten komfort niesamowitej trwałości, za którą warto zapłacić.

Jak dobrać idealne meble do ogrodu?

Kierujmy się własnym gustem i potrzebami. To, że dla innych taki rodzaj mebli jest najlepszy, nie oznacza wcale, że dla nas będzie. Jeśli uwielbiamy wiklinę, to kupmy piękne fotele z wikliny i odpowiednio je pielęgnujmy- dbałość o nie zapewni im piękny wygląd i długowieczność. Gdy przemawiają przez nas względy praktyczne i uwielbiamy kupować rzeczy dobrej jakości na lata, to meble metalowe spełnią nasze oczekiwania. Nie wymagają specjalnej konserwacji- po prostu są na swoim miejscu, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Zupełnie inne meble wybierzemy do małego balkonu, a do wielkiego ogrodu. Jedyne co się liczy, to by były wygodne i cieszyły nasze oko. W końcu to na ich spędzimy lwią część czasu w wakacje- a to pijąc poranną kawę, czytając książkę, goszcząc przyjaciół, czy wypijając wieczornego drinka. Warto dobrze zapoznać się z rodzajami mebli do ogrodu, a potem ruszyć na udane zakupy.

W poszukiwaniu tanich mebli ogrodowych odwiedź stronę Homegardenart – kategoria meble ogrodowe.