Nowoczesne oświetlenie domowe

Nowoczesne oświetlenie domowe

Często wybierając oświetlenie do domu kierujemy się przede wszystkim tym, czy sama lampa się nam podoba. Jej styl właściwie traktujemy nieco umownie. Później, gdy już wracamy z nią do domu, zastanawiamy się niekiedy: dlaczego nie do końca pasuje nam w pomieszczeniu. Przecież w sklepie wyglądała dobrze.

Oświetlenie w sklepie i w domu


Rzeczywiście, kupowanie oświetlenia w dowolnym stylu i wybór przypadkowego źródła światła to jeden z największych grzechów osób, które zabierają się za samodzielne dekorowanie mieszkania. Paradoksalnie nie świadczy to bynajmniej źle o ich guście czy umiejętnościach doboru dekoracji, po prostu nie zdają sobie sprawy z tego, o czym myśli każdy dekorator, gdy przegląda katalogi lub sprzęt oświetleniowy dostępny w sklepach – lampy zawsze będą inaczej wyglądały, jeżeli zmieni się otoczenie, w którym są prezentowane.
Podobnie wygląda sprawa z oświetleniem – w sklepach jest zazwyczaj jasno, w mieszkaniach zaś bywa z tym różnie. Dlatego często po przyniesieniu lampy do domu mamy wrażenie że jest po prostu… mniejsza. Idealnie byłoby, gdybyśmy mogli wybierać lampy tak, jak wybieramy ubranie: mierząc. Teoretycznie jest to możliwe, ale granice cierpliwości sprzedawców byłyby zapewne mocno naruszone, gdybyśmy trzeci raz wracali z jakąś lampą, którą chcemy dopasować.

Polski lampy Labra


Wybierając nowoczesne oświetlenie warto zwrócić uwagę na lampy Labra, idealnie nadające się do tego celu. To polski producent, mający spore doświadczenie w projektowaniu i wykonawstwie. Spora część lamp Labra to już nowoczesny sprzęt oświetleniowy, wykorzystujący źródła światła LED.
Choć nie każdy z nas zdaje sobie z tego sprawę, wszyscy kochamy światło. To że ktoś nie lubi bardzo jasnych i intensywnie oświetlonych pomieszczeń, nie znaczy jeszcze że nie lubi światła. Po prostu odpowiada mu niższe natężenie lumenów. Podobnie jest z kolorem światła – nie każdy musi lubić intensywne, białe światło. A przecież to właśnie światło odpowiada za to, że widzimy kolory. Potrafi ono sprawić, że z pozoru zwyczajne wnętrze, ożyje nagle różnymi barwami i odcieniami. Dlatego właśnie dekoratorzy wnętrz twierdzą, że lampy są najważniejszymi ze wszystkich mebli.
Wybierając nowoczesne lampy Labra mamy do wyboru zarówno modele naścienne, jak i reflektory, które można instalować niemal dowolnie. Spora część tych lamp to najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i designerskie,

Punkty świetlne w mieszkaniu


Istnieje wiele interesujących, niemal magicznych pomysłów na rozmieszczenie punktów świetlnych w mieszkaniu. Dotyczy to zwłaszcza nowoczesnego oświetlenia, przeznaczonego do modernistycznych wnętrz. Do niektórych z nich można wykorzystać oprawy oświetleniowe dostępne w sklepach. W innych przypadkach lepiej mieć do dyspozycji nieco większy zasób możliwości, warto wówczas sięgnąć po katalog dobrej firmy oświetleniowej i zanurzyć się w jego lekturze. Na pewno otworzy nas ona na zupełnie nowe możliwości.
Ponieważ sklepy – ze względu na ograniczenia płynące z powierzchni – posiadają jedynie niewielki procent dostępnego na rynku asortymentu, możliwość zamówienia konkretnych lamp u producenta (lub sprowadzenia ich przez sklep) jest bardzo dobrym rozwiązaniem.
Na stronie firmy Labra znajdziemy kompletny katalog produktów, który może przyprawić o zawrót głowy. Jednak czytelny układ sprawia, że szybko można dojść do ładu z natłokiem informacji i wybrać to, co się nam naprawdę podoba.

Projektując nowoczesne oświetlenie warto pamiętać o dwóch dodatkowych sprawach – oszczędności i ekologii. Dlatego właśnie warto myśleć również o źródłach światła, ponieważ nowoczesne świetlówki (np. LED) mogą przynieść spore oszczędności. Kupując nowe lampy labra powinniśmy pamiętać o tym, żeby w odpowiedni sposób zutylizować stare oprawy, najlepiej oddając je w sklepie lub odwożąc do punktu, w którym przyjmowany jest osprzęt elektryczny.