Legowiska dla psów – wygodne i praktyczne

Legowiska dla psów – wygodne i praktyczne

Legowisko to jeden z koniecznych zakupów, na które musi się zdecydować każdy właściciel psa. Warto dobrze przemyśleć jego wybór i zastosować się do kilku prostych rad pozwalających na wybór naprawdę dobrego produktu. Legowiska dla psa są dostępne w niezliczonej ilości rozmiarów i kształtów. Początkujący właściciel, który próbuje wybrać coś odpowiedniego dla swojego pupila może mieć spory problem ze znalezieniem optymalnego rozwiązania. Poszukiwania warto zacząć od zmierzenia czworonoga – rozmiary legowiska powinny być ok. 20 centymetrów większe do wielkości psa. Dzięki temu zwierze będzie miało możliwość swobodnego poruszania się i zmiany pozycji w czasie snu. W przypadku szczeniaków trzeba liczyć się z tym, że w przyszłości konieczna będzie zmiana legowiska na większe.

Znaczenie ma również kształt posłania dla psa – na rynku można znaleźć rozmaite rozwiązania od takich w kształcie zwykłego materaca po budy i namioty. Zabudowane legowiska mogą ograniczać ruchy czworonoga oraz są mało praktyczne w przypadku psa, który nadal rośnie. Rozbudowane legowiska o wymyślnych kształtach często zajmują również dużo miejsca, jednocześnie jednak zapewniają zwierzęciu więcej intymności.
Kolejna bardzo ważna kwestia to materiał, z którego zostało wykonane legowisko. Należy unikać wszystkich sztucznych materiałów, ponieważ będą one ocierać i podrażniać skórę psa. Należy wybierać produkty naturalne, które są jednocześnie łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu. Dobre legowisko dla psa powinno sprawdzać się zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Pewne znaczenie ma także kolor posłania. Zwierzęta zazwyczaj nie lubią jasnych, jaskrawych barw, które je drażnią. Trzeba także wziąć pod uwagę kolor sierści zwierzęcia – na przykład w przypadku jasnego psa najlepiej wybrać jasne legowisko, ponieważ zmniejszy to widoczność sierści, którą zwierzak będzie zostawiać w dużych ilościach. Dzięki temu psie posłanie będzie wyglądać bardziej estetycznie i nie będzie wymagało tak częstego i starannego czyszczenia.

Legowiska dla psów znajdziesz w sklepie internetowym Netfutter.