Co powinna zawierać karma dla psa?

Co powinna zawierać karma dla psa?

Właściciele psów rzadko zwracają większą uwagę na skład kupowanej karmy. Zazwyczaj przyjmują założenie, że produkty znajdujące się na sklepowej półce spełniają określone standardy dotyczące składu. Niestety nie zawsze są to produkty wysokiej jakości. Dlatego warto zwrócić uwagę na pożywienie podawane czworonogowi.

Skład karmy dla psów ma bardzo duże znaczenie. W czasie analizowania składu tego typu produktów warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ilość białka oraz jego pochodzenie. Białko zwierzęce jest znacznie lepsze i bardziej korzystne od roślinnego. Trzeba jednak pamiętać, że mięso, z którego wytarzana jest karma, powinno być odpowiedniej jakości. Najlepsze jest świeże mięso z mięśni. Wiele walorów odżywczych mają także niektóre podroby, ogólnie jednak lepiej ich unikać. Zazwyczaj są to resztki i odpady, które nie zawsze są odpowiednio przechowywane, co może prowadzić do jełczenia tłuszczu.

Dobra karma dla psa powinna mieć w swoim składzie również całe warzywa, na przykład ziemniaki i pomidory oraz pełne ziarna. Produkty roślinne dostarczą czworonogowi ważnych substancji odżywczych, w tym witamin, przeciwutleniaczy oraz enzymów. Taka dieta będzie gwarancją właściwego działania układu pokarmowego psa i ogólnego dobrego samopoczucia.

Co nie powinno znajdować się w karmie? Najlepiej unikać produktów, które zwierają długą listę dodatków w postaci sztucznych konserwantów, barwników i słodzików. Sztuczne konserwanty można zastąpić naturalnymi, kolor karmy nie ma znaczenie dla psa, a zadaniem słodzików jest poprawienie smaku kiepskiej karmy, która nie zawiera dobrego mięsa.

Wybór zdrowego pokarmu dla psa jest niezwykle ważny. Na szczęście na rynku można znaleźć duży wybór karm, które spełniają wysokie wymagania dotyczące jakości. Ich ceny są wysokie, jednak przekładają się one na jakość. Warto więc wypróbować tego typu produkty i sprawdzić jaki wpływ ich stosowanie będzie miało na zdrowie i samopoczucie psa. Być może okaże się, że zmiana diety pomoże w wyeliminowaniu różnych dolegliwości, które mogą być na przykład związane z alergią.