Najbardziej popularne osłony okienne

Najbardziej popularne osłony okienne

Osłony okienne, takie jak rolety czy żaluzje, są niezwykle popularne. Dzięki nim można regulować stopień zaciemnienia i nasłonecznienia pomieszczenia. Chronią również prywatność mieszkańców domu lub mieszkania.

Zewnętrzne rolety mają właściwości antywłamaniowe. Wśród wielu, różnych rodzajów rolet i żaluzji, ogromną popularnością cieszą się rolety dzień noc i niezwykle dekoracyjne rolety rzymskie oraz rolety austriackie.

Rolety rzymskie i rolety austriackie

Rolety rzymskie stanowią połączenie rolety i tradycyjnej firanki lub zasłony. Są niezwykle dekoracyjne, dzięki atrakcyjnym marszczeniom. Mogą być uszyte z tkaniny o strukturze firany lub zasłony. Są łatwe w konserwacji i utrzymaniu czystości. Po zdjęciu tkaniny z mechanizmu można je prać przy użyciu powszechnie dostępnych detergentów.

Rolety austriackie wyróżniają się efektownym marszczeniem u dołu. To wyraziste fałdowanie pięknie prezentuje się zarówno do środka pomieszczenia, jak i na zewnątrz okna. Podobnie, jak rolety rzymskie mogą być uszyte z dowolnego rodzaju materiału. Dzięki temu są bardzo dekoracyjne i z łatwością można je dopasować do każdego wnętrza.

Rolety dzień noc

Rolety dzień noc są jedną z najchętniej wybieranych osłon okiennych. Cechuje je ogromna funkcjonalność i estetyka wykonania. Każda roleta dzień noc składa się z pasów zaciemniających i pasów przeźroczystego materiału, które ułożone są naprzemiennie.

Roleta składa się z dwóch warstw materiału, które mogą nachodzić na siebie. Dzięki temu można sterować stopniem nasłonecznienia pomieszczenia, od całkowitego zaciemnienia, aż do całkowitego odsłonięcia okien.

Rolety dzień noc Warszawa produkowane są przez Rolsun