Soczewki kontaktowe z Gliwic godnie zastępują okulary?

O soczewkach kontaktowych wiele się mówi. Osoby, które je noszą, bardzo często je chwalą. Mimo wszystko wciąż jest wiele osób, które nie są do nich przekonane. Zobacz, czy soczewki kontaktowe godnie zastępują okulary i czy warto na nie stawiać.

Soczewki kontaktowe znacznie ułatwiają życie

Soczewki kontaktowe są cenione przez wiele osób, ponieważ znacznie ułatwiają życie. W przeciwieństwie do okularów nie musimy obawiać się, że zsuną nam się one podczas uprawiania sportu, czy zaparują w ciepłym pomieszczeniu. Dzięki temu możesz swobodnie korzystać z uroków życia, nie przejmując się tym, że w pewnym momencie stracisz soczewki. To jest bardzo ważne, w szczególności dla osób, które prowadzą bardzo aktywny tryb życia. Ponadto soczewki kontaktowe zapewniają nieograniczone pole widzenia. Dla wielu osób ważny jest również aspekt estetyczny. Niestety, większość z nas lepiej wygląda bez okularów, dlatego też osoby, które bardzo przejmują się swoim wyglądem, chętnie stawiają na soczewki kontaktowe Gliwice. Nic w tym dziwnego. Ich wybór jest tak wielki i nieograniczony, że każdy z nas znajdzie odpowiednie soczewki kontaktowe dla siebie. A jakie wady wzroku korygują? Przede wszystkim powinny je nosić osoby, które są krótko lub dalekowzrokowcami. Także osoby, które chorują na tak zwaną starczowzroczność i astygmatyzm powinny zastanowić się nad noszeniem soczewek kontaktowych.

Soczewki kontaktowe twarde czy miękkie? Na które warto postawić?

Na rynku istnieją soczewki kontaktowe twarde i miękkie. Które są odpowiednie dla nas? O tym decydują okuliści oraz optometryści, dlatego przed kupnem soczewek powinniśmy się z nimi skontaktować i poddać się odpowiednim badaniom wzroku. Bardziej popularnym typem soczewek, są soczewki miękkie. Wykonuje się je z polimeru zwanego również hydrożelem lub silikonowym hydrożelem. Na rynku istnieją soczewki kontaktowe miękkie korekcyjne, lecznicze, które używane są bardziej jako forma opatrunku, i kosmetyczne. Zadaniem tych ostatnich soczewek jest zmiana koloru i wyglądu tęczówki, a jednocześnie przy tym spełniają funkcję korekcyjną. Z kolei soczewki twarde produkuje się z tworzywa organicznego o wysokiej tlenoprzepuszczalności. Są one zdecydowanie bardziej trwałe niż soczewki miękkie, a poza tym posiadają także mniejszą średnicę. Niestety, posiadają one także wady, a mianowicie oczy długo się do nich przyzwyczajają.